Аталанта е на четвъртфинал за купата на Италия

Гол на Лаутаро Мартинес в последните секунди  донесе суперкупата на Италия на Интер

footbolОтборът на Аталанта се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия след победа с 3:1 над гостуващия Каляри.

Домакините доминираха напълно в мача, отправиха 28 удара към вратата на съперника и само отличните намеси на вратаря на съперника Гийермо Викарио спасиха сардинците от по-тежка загуба. Руският национал Алексей Миранчук откри резултата в полза на домакините в 43-а минута с третия си гол с екипа на тима от Бергамо след асистенция на Луис Муриел.

Каляри стигна до изравнително попадение чрез Рикардо Сотил, който вкара след самостоятелна акция в 55-а минута.

Това не смути бергамаските, които успяха да стигнат до победата след два бързи гола в средата на втората част.

Муриел даде нов аванс на домакините в 61-а минута, след като беше изведен в добра позиция в пеналта от Гозенс, а три минути по-късно Бошко Шутало оформи крайното 3:1 след подаване от корнер.

С успеха Аталанта продължи серията на десет поредни мача без загуба във всички турнири, докато Каляри е на другия полюс и не познава вкуса на победата в десет поредни мача, а поражението е пето поредно за тима.

На четвъртфиналите бергамаските ще срещнат победителя от срещата Лацио – Парма.