Интер – Ювентус   2 : 0

Фиорентина – Интер   3 : 3

INTERRС резултат 2:0 Интер постигна първа шампионатна победа над Ювентус от септември 2016 година и с нея се изравни с Милан на върха в класирането на италианското футболно първенство. На „Джузепе Меаца“ в Милано домакините стигнаха до успеха с голове на Артуро Видал и Николо Барела, но горчиво могат да съжаляват, че не разгромиха съперника си. В 11-ата Кристиано Роналдо прати топката във вратата на Интер след пас на Федерико Киеза, но попадението правилно бе отменено заради засада на Киеза. Това бе най-интересният момент, който създадоха „бианконерите“ в хода на целия мач. Само минута по-късно Интер поведе, след като Барела центрира в наказателното поле и Видал с глава наказа бившия си отбор за 1:0. Последваха няколко невероятни пропуска на Лаутаро Мартинес, Ромелу Лукаку и Видал, като особено врапиращи бяха тези на Мартинес, който от чисти позиции не успя на два пъти да уцели вратата на Войчех Шчесни. В 52-рата минута най-добрият в мача Барела завърши бърза контраатака, с която резултатът стана 2:0 за Интер. Вместо обаче шампионите от Ювентус да създадат положения за обрат, повечето такива бяха пред тяхната врата. Нови пропуски на Мартинес, Лукаку и Ашраф Хакими обаче запазиха резултата непроменен. С успеха Интер събра 40 точки от 18 мача. Милан, който днес гостува на Каляри също има толкова, но е и с мач по-малко. Ювентус е на пето място в класирането с 33 точки, но също има мач по-малко от Интер.