Атлетик (Билбао) продължава в турнира за Купата на Испания с гол в добавеното време

atletik-bilbao-leganesНосителят на Суперкупата на Испания Атлетик (Билбао) се промъкна към осминафиналите в турнира за Купата след 2:1 над третодивизионния Ибиса. Баските стигнаха до успеха в 93-ата минута с гол на Унай Симон, който засече от дясно центриране на Микел Весга.

Домакините вложиха много усилия, създадоха истински проблеми за Атлетик и откриха резултата в 12-ата минута чрез Хави Перес.

7 минути след началото на второто полувреме Раул Гарсия изравни резултата след пас на Икер Муниаин.

След това бе отменен гол на ганаеца Куаси Сибо, след като страничния съдия видя засадата и я маркира.

В  3-ата минута на добавеното време Унай Симон влезе около границата на наказателното поле и от воле прати топката в мрежата за крайното 1:2 в полза на Атлетик Билбао.