Атлетик Билбао – Хетафе   5 : 1

Атлетик Билбао на финал за Суперкупата  срещу Барселона в неделя след победа над Реал Мадрид

atletik_bilboaС два гола на Раул Гарсия и по един на Йерай Алварей, Алехандро Беренгер и Оскар де Маркос Атлетик Билбао разгроми с 5:1 Хетафе в последния мач от 20-ия кръг на испанското футболно първенство. Срещата не започна никак добре за домакините, които получиха гол още в първата минута, а точен за Хетафе бе Куку. Гарсия изравни за Билбао в 12-ата, а в 29-ата Хайме Мата пропусна да върне аванса на гостите от мадридското предградие, след като изтърва дузпа. До почивката резултатът 1:1 се запази непроменен, но през второто полувреме на терена имаше само един отбор – този на домакините. Атлетик стигна до четири безответни гола между 50-ата и 82-рата минута, като така записа седма победа за сезона. С нея баските събраха 24 точки и заемат девето място в Ла Лига. Хетафе е с 23 точки на 13-а позиция.