Уикъмб – Тотнъм   1 : 4

Тотнъм постигна важна победа срещу Уест Хям

totnumС три гола в заключителните пет минути на срещата Тотнъм победи с 4:1 втородивизионния Уикъмб и се класира за осминафиналите в турнира за купата на Англия. На „Адамс Парк“ домакините, които през този сезон за първия път в историята си играят в Чемпиъншип, откриха резултата в 25-ата минута чрез Фред Ониединма. Тотнъм натиста в търсене на изравняване и секунди преди последния сигнал за първото полувреме Гарет Бейл бе точен за 1:1 с първия си гол в турнира от 2013 година насам. През второто полувреме Тотнъм имаше много сериозно преимущество, но отличните изяви на вратаря на „пеликаните“ Райън Олсъп запазваха равенството. В 86-ата минута Уикъмб обаче капитулира под натиска на лондончани и Хари Уинкс бе точен за 2:1. Минута по-късно Танги Ндомбеле покачи на 3:1, а в добавеното време на срещата отново Ндомбеле оформи крайния резултат. В следващия кръг на турнира Тотнъм ще играе с Евертън.