Барселона с трудна победа срещу Атлетик Билбао

В щаба на новия наставник на Барселона Роналд Куман влизат Хенрик Ларсон и Алфред Шройдер

SPORT_BARSELONA_SELTA_6_1Барселона постигна трудна победа с 2:1 срещу Атлетик Билбао и се изкачи на второ място във временното класиране на испанската Ла Лига.

Лионел Меси и Антоан Гризман отбелязаха головете и Барса взе реванш от баските за загубата във финала за Суперкупата на Испания преди две седмици.

Меси откри резултата в 20-а минута от фаул, но гостите изравниха след автогол на Жорди Алба малко след почивката.

Гризман донесе трите точки за Барса с попадение в 75-а минута след асистенция на Мингеса.

С победата каталунците събраха 40 точки и за първи път този сезон се изкачиха до второто място. Тимът на Роналд Куман изостава на 10 точки след лидера Атлетико Мадрид.

Атлетик Билбао запази 11-о място с 24 точки.