Брайтън победи с 1:0 Тотнъм

Тотнъм се класира на финала за Купата на Лигата

totnamОтборът на Брайтън поднесе изненадата в 21-ия кръг на Премиър лийг, след като победи у дома Тотнъм с 1:0.

Така Брайтън събра 21 точки и вече е 17-и във временното класиране, докато „шпорите“ вървят шести с 33, след като допуснаха втора поредна загуба след 1:3 срещу шампиона Ливърпул.

Тотнъм изигра посредствен мач без контузеният си капитан Хари Кейн и заслужено си тръгна с поражение

Гарет Бейл започна за втори път този сезон като титуляр за Тотнъм, но не успя да замести Кейн, а в 61-а минута бе заменен.

Домакините отбелязаха победното си попадение в 17-ата минута, когато се възползваха от грешка при изнасянето на топката от страна на играчите на Жозе Моуриньо. Брайтън организира атака, топката попадна в краката на Леандро Тросар , който не остави никакви шансове на вратаря на лондончани Юго Лорис.

До края на двубоя „чайките“ удържаха своя аванс и така се поздравиха с първи домакински успех, който може да се окаже повратен за сезона им.