Аталанта пропусна да вземе преднина на „Диего Марадона“ след 0:0 с Наполи

Наполи победи с 4:2 Специя и е на  1/2-финал  за Купата на Италия

NAPOLIОтборите на Наполи и Аталанта не излъчиха победител в първия мач помежду си от 1/2-финала за Купата на Италия. Срещата на стадион „Диего Армандо Марадона“ завърши при резултат 0:0.

Наполи имаше първата възможност в мача в 8-ата минута, когато Лоренцо Инсиние отправи удар, към Пиерлуиджи Голини, който успя да спаси.

В 22-ата минута Оспина се превърна в последна преграда пред гола, след като блокира удар отблизо на Матео Песина.

В 29-ата минута и защитникът Рафаел Толой се включи в предни позиции и излезе очи в очи с колумбийския вратар, който отново се намеси решително.

В 47-ата минута Оспина отново блокира удар този път отправен от Луис Муриел.

До края и двата тима предпочехота да действат по-предпазливо и голови възможности липсваха.

Кой от двата отбора Наполи и Аталанта ще се класира за финала на Купата на Италия ще стане ясно в реванша на 10 февруари в Бергамо.