Бърнли – Манчестър Сити   0 : 2

manchester-cityМанчестър Сити възстанови преднината си от 3 точки във Висшата лига, след като спечели лесно с 2:0 над Бърнли като гост. Попаденията за успеха бяха дело на Габриел Жезуш и Рахим Стърлинг. Рутинната победа на „Търф Муур“ осигури на Сити 47 точки от 21 мача, с три пред съгражданите си от Манчестър Юнайтед, които снощи размазаха Саутхямптън с 9:0, но имат и мач повече. Нелепа грешка на Ник Поуп осигури преднина на гостите още в 3-ата минута. Вратарят на Бърнли отби удар на Бернардо Силва, но точно в краката на Жезуш, който просто прати топката в мрежата. Второто попадение дойде 7 минути преди почивката. И то беше класическо за Сити, след като Рияд Марез намери Гюндоган, който дръпна с няколко метра и подаде на Стърлинг за 2:0. След почивката стражът на Бърнли донякъде изкупи вината си, след като отби удар на Стърлинг, който излезе сам срещу вратаря. Но топката беше спряна от Поуп с крак. В 57-ата минута Марез пък вкара, но голът не беше зачетен, тъй като имаше засада на Жезуш. Лестър записа първа победа от три мача насам, побеждавайки с 2:0 като гост Фулъм. С този успех лисиците излязоха на 3-о място, поне временно преди да завърши мача на Ливърпул и Брайтън. Те са с 42 точки, с 2 повече от шампионите. Фулъм пък е на 18-о място и вече изостава на 7 точки от спасителната позиция над тях, която се заема от Брайтън. И тук двата гола паднаха до почивката, като най-напред Келечи Ихеаначо откри резултата в 17-ата минута, а Джеймс Джъстин покачи в 44-ата. И за двата гола подаванията направи Джеймс Мадисън.