Ливърпул – Брайтън   0 : 1

liverpoolБрайтън постигна първа победа като гост на Ливърпул от 1982-а година, след като се наложи с 1:0 и остави категоричното впечатление за странния сезон във Висшата лига. Поражението остави момчетата на Юртен Клоп на 7 точки от лидера Манчестър Сити, а гостите с третата си победа в последните четири мача вече имат 24 точки и се изкачиха на 15-о място. Единственият гол в мача вкара Стивън Алзат в 56-ата минута. Иначе кръгът беше белязан от победи на гостите, след като и петте мача завършиха при такъв изход. Манчестър Сити и Лестър дадоха тон, а след тях Евертън, Уест Хям и Брайтън постигнаха победи извън дома. Иначе играчите на Юрген Клоп започнаха активно и първото положение за гол беше пред вратата на Брайтън.аМохамед Салахаовладя дълъг пас от Джордан Хендерсън, но ударът му мина над вратата. Натискът на домакините продължи, но те намалиха темпото след 30-ата минута. До тогава направиха две добри атаки, изпълниха и свободен удар, когато Джердан Шакири овладя топката и се стрелна напред на скорост. Началото на второто полувреме не се отличаваше много, Брайтън търсеше контраатаки и откри резултата в 56-ата минута. Допопадението се стигна след меле пред вратата на Ливърпул. След центриране от дясно Дан Бърн стреля с глава, топката беше изчистена и отклонена в няколко крака на играчи, за да стигне до Алзат, който я прати в мрежата за 1:0. Ливърпул опита да изравни, вдигна оборотите, но играта им беше завладяна от хаоса, макар и Салах да се премести на върха на атаката, за да бъде използвана скоростта му. Гостите дори можеха да вкарат втори гол, ако резервата Аарън Конъли беше по точен с изстрела от границата на пеналта.