Барселона взе трудни три точки от Бетис

Барселона – Байерн Мюнхен   0 : 3; Интер – Виктория Пилзен   4 : 0

SPORT_ESPANIOL_BARSELONA_0_2Отборът на Барселона записа шести пореден успех в Ла Лига, след като победи Бетис с 3:2 като гост в мач от 22-ия кръг на първенството.

На „Естадио Бенито Виямарин“ домакините поведоха малко преди почивката с гол на Борха Иглесиас. В 59-та минута Лионел Меси изравни, а десет минути по-късно каталунците поведоха след автогол на Виктор Руис. В 75-та минута Руис успя да се реваншира и изравни за 2:2, но след това гостите стигнаха до трите точки, с гол на резервата Тринкао в 87-та минута.

По този начин тимът на Роналд Куман продължи с добрите си изяви в шампионата в последните седмици и заема втора позиция в класирането на седем точки от лидера Атлетико Мадрид, който има два мача по-малко.

Загубата бе първа за Бетис от началото на календарната година в Ла Лига. Тимът от Севия е седми в класирането с 30 точки.