Наоми Осака е първата полуфиналистка на откритото първенство на Австралия по тенис

naomi_osakaНаоми Осака стана първата тенисистка, която се класира за 1/2-финала на тазгодишното издание на Australian Open. Шампионката от 2019 година в Мелбърн записа сравнително лесна победа срещу голямата изненада в турнира Су-Вей Сие. Японката се наложи с 6:2, 6:2 за малко повече от час игра и направи още една крачка към трофея. 35-годишната Су-Вей Сие, която стартира надпреварата с успех над нашата Цветана Пиронкова, направи страхотен турнир дотук и елиминира тенисистки от ранга на Бианка Андрееску, Сара Ерани и Маркета Вондрушова. Днес обаче представителката на Таван нямаше отговор на много по-добрата игра на Осака. Първият сет бе сравнително равностоен, но Осака печелеше важните точки. Тя направи пробив в четвъртия гейм, за да поведе с 3:1, а след това успя да го затвърди, макар че трябваше доста да се потруди и самата тя да спасява две точки за пробив. Сие успя да се задържи в сета, печелейки следващия си сервис-гейм, но силите и не стигнаха за нищо повече и тя загуби следващите два гейма и Осака затвори сета с 6:2 в своя полза. Вторият сет се разви по доста сходен начин, като разликата бе, че този път японката проби още във втория гейм и много по-добре контролираше случващото се на корта. Сие не се предаде, но бе очевидно, че няма нито сили, нито класа, за да обърне развоя на мача, а с нов пробив в края Осака подпечата успеха си с ново 6:2 в своя полза.