Аталанта победи Наполи и се изкачи на четвъртото място в Италия

Каляри – Аталанта   0 : 1

ATALANTAАталанта надигра Наполи с 4:2 и се изкачи на четвърто място в италианското футболно първенство.

След 23 кръга „синьо-черните“ имат актив от 43 точки и изместиха в класирането Лацио, Ювентус и днешния им съперник от Неапол.

Най-интересното събитие през първото полувреме беше червеният картон на резервата на Аталанта – Джанпиеро Гасперини, но през втората част двата отбора си отбелязаха шест гола в рамките на 27 минути.

Дуван Сапата вкара с глава за 1:0 в 52-та минута, но Наполи изравни само шест по-късно чрез Пьотър Зелински. След още шест минути игра Сапата подадае на Робин Госенс и той се разписа за 2:1. Муриел отбеляза третия гол за Аталанта. В 76-ата минута Госенс си вкара автогол за 3:2, но Аталанта бързо върна попадението. Само три по-късно гостите от Неапол оставиха непокрит Габриел Ромеро при центриране и той се разписа от близко разстояние за крайното 4:2 в полза на Аталанта.