Кадис спря победната серия на Барса

21-BARSAКадис спря победната серия на Барселона в Ла Лига, след като успя да вземе точка от каталунците с равенство 1:1. И двете попадения в срещата бяха от дузпи. За Барса точен бе  Лионел Меси, а за Кадис се разписа Алеиш Фернандес.

В десетата минута Меси стреля директно от пряк свободен удар, но Ледесма се справи.

В 18-ата минута Меси получи добър извеждащ пас от Бускетс, но изстрелът на десетката на Барса бе блокиран.

В 22-рата минута Педри намери Гризман в наказателното поле, но ударът на французина бе осуетен. Малко след това стражът на Леванте спаси шут на Меси от дистанция.

В 31-вата Иса препъна Педри, което доведе до дузпа за Барса. Зад топката застана Меси, който бе точен.

До почивката Де Йонг и Педри още два пъти пратиха топката във врата на Ледесма, но и двете попадения не бяха зачетени заради засади.

В 87-ата минута Клеман Лангле изработи дузпа за гостите. Алеиш Фернандес бе точен, с което донесе точката на Кадис при равенството 1:1.

В другата среща Виляреал се изкачи на шесто място в класирането, след като завърши наравно също 1:1 с Атлетик Билбао като гост .