Манчестър Сити постигна 13-а поредна победа в английския футболен елит

Челси – Манчестър Сити   1 : 3

manchester-cityМанчестър Сити се наложи с 1:0 над Арсенал в Лондон в 25-ия кръг на английското футболно първенство.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола записаха 13-и пореден успех във Висшата лига и с 59 точки запазиха аванса си от 10 точки на върха на класирането пред Лестър Сити.

Арсенал е десети с 34 точки. Гостите нанесоха ранен удар след малко повече от минута, когато Рахийм Стърлинг засече с глава в мрежата на Бернд Лено центриране на Рияд Марез от дясно. Сити контролираше двубоя, а опитите на домакините да стигнат до изравняване бяха малко, като отправиха само един точен удар в двубоя.

След почивката гостите продължиха да създават по-добрите ситуации. В 56-ата минута Лено отрази опасен удар на Илкай Гюндоган, а десетина минути преди края Жоао Кансело беше близо до попадение, но шутира неточно.

Манчестър сити все пак задържаха аванса си и постигнаха 18-а последователна победа във всички турнири.

Краен резултат Арсенал – Манчестър Сити 0:1.