Манчестър Юнайтед победи с 3:1 Нюкасъл и си върна второто място в Англия

Манчестър Юнайтед – Уест Хям   1 : 0

Manchestr UМанчестър Сити се наложи с 1:0 над Арсенал в Лондон в среща от 25-ия кръг на английското футболно първенство. Възпитаниците на Пеп Гуардиола записаха 13-и пореден успех във Висшата лига и с 59 точки запазиха аванса си от 10 точки на върха на класирането.

Маркъс Рашфорд, Дан Джеймс и Бруно Фернандеш вкараха за Манчестър Юнайтед при победата с 3:1 срещу Нюкасъл в мач от английското първенство по футбол. Така „червените дяволи“ се изкачиха отново на второто място с предимство в головата разлика срещу Лестър Сити. Рашфорд изведе Юнайтед напред в 30-ата минута, след като финтира защитника Емил Крафт. Гостите отговориха шест минути по-късно, когато Алан Сент-Максемен получи топката след изчистване на Хари Магуайър и вкара, но до края мача се разви изцяло под диктовката на Оле Гунар Солскяер.

В 57-та минута Неманя Матич подаде в наказателното поле и Фернандеш отклони топката за Джеймс, който бе точен от около осем метра. Португалският халф сам оформи крайното 3:1 с дузпа в 74-та минута, когато Джо Уилок препъна Рашфорд в наказателното поле. Загубата остави Нюкасъл на три точки над изпадащите.