ПСЖ допусна поражение на „Парк де Пренс“ с 0:2 от Монако

monakoПСЖ допусна поражение на „Парк де Пренс“ с 0:2 от Монако. „Монегаските“ от своя страна продължиха отличното си представяне в Лига 1 през този сезон и се намират на две точки зад шампионите.

Гостите стартираха отлично двубоя и още в 6-ата минута откриха резултата. Рубен Агилар центрира в наказателното поле, след което Софиян Диоп се разписа.

Монако започна второто полувреме, както стартира и през първото. Точно след шест минути игра, гостите удвоиха преднината си, чрез Гийермо Марипан.

Главният съдия Руди Буке провери ситуацията с ВАР заради съмнения за засада, след което зачете попадението.

До края на двубоя Килиан Мбапе можеше да бъде изгонен с директен червен картон за грубо нарушение, но реферът му показа само жълт.

Така ПСЖ остана на третата позиция в Лига 1 с актив от 54 точки, на четири от първия Лил.

В същото време Монако се приближи само на два пункта от парижани и заема четвъртото място.