Информационен център на Министерство на oтбраната

Борусия Мьонхенгладбах – Манчестър Сити   0 : 2

Манчестър Сити - Борусия (Дортмунд) 2 : 1

manchester-cityБернардо Силва вкара гол и подаде за още един, а Манчестър Сити спечели с 2:0 срещу Борусия Мьонхенгладбах в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига по футбол, с което продължи впечатляващата си серия от 19 поредни победи във всички турнири. Сити, който е без загуба в последните си 26 мача, поведе в 29-ата минута, когато Жоао Кансело центрира за Силва и той бе точен с глава. Двамата комбинираха отново в 65-ата минута и португалецът свали топката за Габриел Жезуш, който се разписа с лекота за крайното 2:0. Нападателят Серхио Агуеро пък се появи в игра като резерва след твърде дълъг престой извън отбора заради Ковид-19, който изпрати срещата в Будапеща. Тя не бе проведена в Германия, тъй като страната има стриктни ограничения за пътуванията от Англия. Борусия Мьонхенгладбах завърши мача само с един точен удар във вратата на Сити. Германците са с три загуби в последните си четири мача във всички турнири, докато англичаните по всяка вероятност ще играят за четвърти пореден път на четвъртфиналите в най-престижния клубен турнир.