Виляреал – Атлетико Мадрид   0 : 2

atletiko-vilqrealАтлетико Мадрид победи с 2:0 като гост Виляреал в среща от 25-ия кръг на испанския шампионат. „Жълтите“ бяха равностойни на своя противник в големи периоди от двубоя, но столичани отново демонстрираха ефективност и направиха нова крачка към спечелване на титлата в Примера дивисион. В 25-ата минута Алфонсо Педраса си вкара нелеп автогол, а в 69-ата минута Жоао Феликс беше точен за крайното 2:0. До края на мача вратарят на мадридчани Ян Облак на два пъти се намеси решително. Това е първи успех да Атлетико на терена на Виляреал за последните шест години. Грандът от Мадрид има актив от 58 точки на първото място в Примера дивисион, след като само преди седмица допусна неочаквано поражение срещу Леванте. Барселона е с пет точки по-малко, но и с една изиграна среща повече. В понеделник Реал Мадрид играе срещу Реал Сосиедад и при евентуална победа ще съкрати разликата с градския си съперник на само три точки. Виляреал заема седмата позиция в класирането в Примера дивисион.