Рома – Милан   1 : 2

milanМилан победи с 2:1 като гост Рома в дербито от 24-ия кръг в шампионата на Италия. В петата минута попадение в полза на гостите беше отменено заради засада и намеса на видео асистент рефера, а секунди по-късно Златан Ибрахимович пропусна да изведе „росонерите“ напред в резултата. Две минути преди почивката Франк Кесие даде аванс в полза на Милан след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на Федерико Фацио в наказателното поле срещу Давиде Калабрия и нова намеса на ВАР.

В 50-ата минута Леонардо Спинацола асистира за Жордан Верету, който изравни резултата. Осем минути след това Анте Ребич осигури успеха с 2:1 в полза на гранда от Милано след подаване на Алексис Салемакерс. В 65-ата минута Лоренцо Пелегрини опита да изравни, но Джанлуиджи Донарума се намеси решително. Милан, който прекъсна серия от две поредни загуби, има актив от 52 точки на второ място във временното класиране. Лидерът Интер Милано е с четири точки повече. Рома остана на петата позиция в Серия А с 44 точки.