Челси – Манчестър Юнайтед   0 : 0

chelsi-sauthemptonЧелси завърши наравно 0:0 у дома с Манчестър Юнайтед в дербито от 26-ия кръг във Висшата лига. Двата отбора заложиха повече на сигурната игра в защита и не си вкараха голове за втори път през настоящия сезон. Преди почивката съдиите разгледаха ситуация за игра с ръка на Калъм Хъдзън-Одой в наказателното поле, но решиха, че няма дузпа. Оливие Жиру се размина с топката след центриране на Хъдзън-Одой. През второто полувреме лондончани натиснаха и в 49-ата минута Хаким Зиеш опита да изненада Давид де Хеа, но испанският вратар спаси удара му. При добавката Люк Шоу блокира шут на Рийс Джеймс. До края на срещата резервите Тимо Вернер и Кристиан Пулишич също се разминаха с попадението за Челси. В класирането до момента „сините“ са на пето място с актив от 44 точки. Юнайтед е на втора позиция в първенството на Англия с 50 точки.