Шефилд Юнайтед – Ливърпул   0 : 2

Ливърпул победи трудно Нотингам Форест

livurpulЛивърпул победи с 2:0 като гост Шефилд Юнайтед в среща от 26-ия кръг от шампионата на Англия, в която всичко най-интересно се случи през второто полувреме. Къртис Джоунс с точен удар даде аванс за гостите три минути след почивката, а попадението беше прегледано от видео асистент реферите и преди да бъде признато. В 64-ата минута Кийн Брайън си вкара автогол, като отклони топката във вратата на „остриетата“ след шут на Роберто Фирмино. До края на двубоя гостите от Мърсисайд пропуснаха да реализират още попадения във вратата на Шефилд Юнайтед. Ливърпул, който прекъсна серията си от четири поредни поражения, е на шесто място във Висшата лига, докато домакините са на 20-та позиция и имат все по-малко шансове за запазване на елитния си статут. В понеделник Евертън играе срещу Саутхямптън.