Атлетико (Мадрид) – Реал (Мадрид)   1 : 1

Реал Мадрид – Жирона   4 : 2

real madridРеал (Мадрид) измъкна точка при гостуването на Уанда Метрополитано, след като Карим Бензема изравни за 1:1 в 88-ата минута. Атлетико (Мадрид) дръпна с гола на Луис Суарес в 15-ата минута, който оползотвори подаване на Маркос Йоренте.

След този резултат Атлетико запазва първата си позиция с 59 точки, на 3 пред Барселона, който има 56. Реал (Мадрид) е на 3-о място с 54, но дюшекчиите имат един мач по-малко от конкурентите си. В 15-ата минута Луис Суарес даде преднина на Атлетико. Уругваецът получи чудесен извеждащ пас от пробилия по десния фланг Маркос Йоренте. Измъкна се от засадата и преодоля с техничен удар бившия страж на „дюшекчиите“ Куртоа. В ответната атака имаше възможност и за Реал, но ударът на Карим Бензема не намери вратата, а и нямаше сила. В края на първото полувреме съдията Ернандес Ернандес трябваше да гледа ВАР, защото Реал имаха претенции за дузпа, но прегледът показа, че няма такава. Първите 20 минути на второто полувреме преминаха в разменени атаки, но без особени опасности за двамата вратари. В 71-ата минута Начо Фернандес пробва далечен удар, но Облак извади кълбото над вратата. Десет минути по-късно Винисиус открадна една топка от Атлетико и подаде на Бензема, но стражът на Атлетико се хвърли в краката на французина и спаси. Две минути преди края на редовното време Бензема и Каземиро направиха двойно подаване, френският нападател овладя и я прати в мрежата за 1:1.