Атлетик (Билбао) – Гранада   2 : 1

Атлетик Билбао на финал за Суперкупата  срещу Барселона в неделя след победа над Реал Мадрид

atletik_bilboaАтлетик (Билбао) се справи с 2:1 в евроучастника Гранада в среща от 26-ия кръг на Примера дивисион и го задмина в класирането. Баските са 8-и с 33 точки, колкото имат Селта (Виго) и Гранада, които се нареждат под тях според головата си разлика. Домакините имаха преимущество в играта почти през цялото време, но трябваше да се зарадват на победата с гола на Алекс Беренгуер в 1-ата минута на добавеното време. Асиер Виялибре откри резултата за Атлетик в 3-ата минута, след като засече подаване на играещият 10-ия си мач младок Ойхан Сансет. В началото на втората част Ибай Гомес пропусна да удвои, но в 71-ата минута домакините получиха дузпа, която беше отсъдена заради фаул на Кенеди срещу Хуан Мунуера. Раул Гарсия стреля, но стражът на гостите Руи Силва зрелищно извади удара му в корнер. В 81-ата минута Антонио Пуертас подаде брилятно над главите на защитниците на Атлетик, а хорхе Молина с глава на празна врата вкара за 1:1. Попадението беше прегледано с ВАР заради съмнения за игра с ръка, но такава не беше установена. В 91-ата минута Беренгуер получи топката на ъгъла на наказателното поле и без да се бави я изстреля, а ударът се получи чудесен и се спря в малката мрежичка до лявата греда.