Манчестър Сити – Манчестър Юнайтед   0 : 2

Без Роналдо предпоследният в Испания Кадис победи с 4:2 Манчестър Юнайтед

manchestur_UМанчестър Юнайтед нанесе трета загуба на съгражданите си от Сити през този сезон във Висшата лига, след като победи с 2:0 като гост в среща от 28-ия кръг. Въпреки поражението, играчите на Хосеп Гуардиола остават категорични лидери в класирането с 65 точки, на 11 пред Червените дяволи, които днес изместиха Лестър. Лисиците са трети с 53. Победата на Юнайтед сложи край на уникалната серия на лидерите от 21 поредни победи и общо 28 мача без поражение, след като стигнаха до успеха благодарение на точно изпълнена дузпа от Бруно Фернандеш още във втората минута и попадение нааЛюк Шоу пет минути след началото на втората част. Явно взели си поука от предишния мач между двата отбора, който завърши с успех на Сити, сега играчите на Оле Гунар Солскяер стартираха отлично с агресия и след 140 секунди игра получиха дузпа. Антъни Тейлър видя нарушение на Габриел Жезуш срещу Антони Марсиал и посочи бялата точка. Минута по-късно Юнайтед можеше да стигне до втори гол, след като Жоао Кансело сбърка, а ударът на Люк Шоу трябваше да бъде по-точен. Вратарят Едерсон обаче беше заел добра позиция в наказателното поле. Юнайтед, тактически и много добре организирани в защита, удвоиха преднината си пет минути след началото на втората част. Вратарят Хендерсън хвърли бързо топката към Шоу, който елиминира двама бранители на „небесносините“, направи двойно с Маркъс Рашфорд и вкара по земя в долния близък ъгъл. В края на мача Сити имаха шанса поне да намалят резултата, но след като топката попадна в Кевин де Бройне, ударът му се отби в корема на съотборника му Гюндоган, реално спрял топката към мрежата.