Тотнъм – Кристъл Палас   4 : 1

Тотнъм – Интер   1 : 0

TOTNAMТотнъм записа трета поредна победа, а освен това тимът на Жозе Моуриньо направи и зрелище за 4:1 над Кристъл Палас в 27-ия кръг на Висшата лига. Шпорите са на 6-о място вече с 45 точки, само на 1 от 5-ия Евертън. Два гола за успеха им вкара Гарет Бейл, а още два добави Хари Кейн, като асистира и за двата гола на Бейл. Така те изпревариха Уест Хям по голова разлика и Ливърпул. Палас са на 13-о място с 34 точки. Отделно от това Кейн вече има 16 гола и се изравни с Бруно Фернандеш (Манчестър Юнайтед), като и двамата са на гол от лидера Мохамед Салах. B първите 23 минути имаше едва един удар в рамките на двете врати, но в 25-ата минута Гарет Бейл откри резултата. Кейн намери уелсеца, който се разписа от непосредствена близост. В последните 5 минути на първото полувреме обаче орлите се активизираха. И изравниха в добавеното време. Лука Миливоевич центрира прекрасно в наказателното поле, където Кристиан Бентеке скочи най-високо и отклони топката преди вратаря за 1:1. Мениджърът на Палас Рой Ходжсън опита да вкара повече възможности в атаката си и пусна на почивката Уилфред Заха вмести Еберечи Езе. Но само в рамките на 3 минути в началото на второто полувреме Тотнъм реши изхода от мача с втория гол на Бейл и първия на Кейн в мача. В 49-ата минута Бейл вкара отново с глава от близо, след като Кейн му асистира с едно докосване. А след още три минути и Кейн се разписа, този път с брилятен техничен удар извън наказателното поле. В 77-ата минута Тотнъм стигна до 4:1 с второто попадение на Хари Кейн в мача. Хюн Мин Сон овладя топката след дълъг пас от дълбочина и на празна врата му подаде. В добавеното време домакините се разминаха с пети гол, като влезлият на мястото на Хари Кейн Карлос Винисиус закъсня просто да подложи крак при прострелно центриране на Лукас Моура.