Ювентус – Порто   3 : 2

juventus_borusiqЮвентус изненадващо не показа достатъчно аргументи срещу Порто и стигна само до 2:1, последващи продължения, в които спечели с 3:2. Гостите обаче, които играха 77 минути с 10 човека, продължават заради двата си гола на чужд терен. Първата възможност в мача на „Алианц Арена“ пропусна Алваро Мората, който получи прекрасно центриране, но вратарят-ветеран Агустин Маркезин спаси в 6-ата минута. Аарън Рамзи пробва също рефлекса на Маркезин само 4 минути по-късно след подаване от свободен удар. В 19-ата минута обаче се стигна до дузпа за гостите, след като Мерих Демирел спъна Мехди Тареми. Серджио Оливейра не сбърка и даде преднина на гостите. До края на първата част Маркезин трябваше да спасява още два удара- на Алваро Мората и на Адриен Рабио. Второто полувреме стартира перфектно за Ювентус и те изравниха в 49-ата минута, а след това останаха и с човек повече. Кристиано Роналдо изпрати прецизно подаване в наказателното поле, където Федерико Киеза засече и с брилянтен удар в горния ъгъл върна надеждите на своя тим.Мехди Тареми пък събори играч на домакините и съдията Бьорн Куйперс не се забави да му извади втори жълт картон и да го изгони от терена в 54-ата минута. Само след две минути Киеза удари гредата, а след още две вече беше 2:1 след ново попадение на Киеза, този път дошло след центриране на Хуан Куадрадо. До края на редовното време вратарят Маркезин имаше работа при няколко опасни удара, но срещата отиде в продълженията. Муса Марега също можеше да огорчи Войчех Шчесни 10 минути преди края. Но в 115-ата минута Серджо Оливейра с второто си попадение в мача реши изхода. Той се разписа с мощен изстрел по земя от фаул. Само след две минути Адриен Рабио вкара за 3:2 с глава, но това беше последната дума на Юве в мача.