Водачът в Ла Лига Атлетико Мадрид увеличи на 6 точки преднината си пред втория Барселона

Челси взе минимален аванс на Атлетико (Мадрид) в среща от осминафиналите на Шампионската лига

chelsi_atletiko-MadridВодачът в Ла Лига Атлетико Мадрид увеличи на 6 точки преднината си пред втория Барселона. Отборът на Диего Симеоне изигра отложения си мач срещуАтлбетик Билбао и го спечели с 2:1.

Маркос Йоренте и Луис Суарес отбелязаха головете за „дюшекчиите“, които се оказаха в ролята на догонващи след попадение на Икер Муниан в 21-ата минута.

Йоренте изравни с глава в края на полувремето, а в началото на втората част Суарес се разписа от дузпа.

Баските записаха 5 поредни двубоя без загуба в Ла Лига, а освен това се класираха за финала в турнира за Купата на краля.

В следващия кръг Атлетико ще гостува на Хетафе, а на Атлетик Билбао предстои мач у дома срещу Селта.