Манчестър Сити се върна на победния път, след победа с 5:2 над Саутхемптън  на „Етихад“

Челси – Манчестър Сити   1 : 3

manchester-cityМанчестър Сити се върна ударно на победния път, след като победи с 5:2 Саутхямптън на „Етихад“ в изтеглен мач от 33-тия кръг на Премиър лийг.

Кевин Де Бройне (15', 59') и Рияд Марез (40', 55') се разписаха по два пъти, а Илкай Гюндоган (45') добави още едно попадение за зрелищната победа, с която „гражданите“ се откъснаха на 14 точки пред Юнайтед, макар и с мач повече.

За „светците“ се разписаха Джеймс Уорд-Праус (25'-д) и Че Адамс (56') .

Домакините откриха резултата при първата си опасна атака. Фодън стреля от десетина метра, Маккарти изби, но Де Бройне направи добавка пред опразнената врата. Топката рикошира в напречната греда и премина голлинията.

В 22-рата минута Лапорт задържа леко Вестергор, който се опита да стигне до топката. Джон Мос посочи бялата точка, а ВАР потвърди решението на главния рефер. Уорд-Праус изпълни точно наказателния удар.

В добавеното време на първата част Сити реши всичко в своя полза. Отново Марез бе в основата, след като алжирецът проби отдясно, размени подавания с Де Бройне и стреля от десетина метра към далечния ъгъл. Топката срещна гредата, но Гюндоган направи добавка за 3:1.

„Гражданите“ започнаха много силно второто полувреме и четвъртият гол не закъсня, автор на който стана алжирецът Марез.

Гостите обаче веднага върнаха едно попадение, чрез Че Адамс, който вкара отблизо.

Три минути след това падна седмия гол от началото на този двубой. Фодън към Де Бройне, който бе точен за крайното 5:2 в полза на Манчестър Сити.