Антон Синапов завърши на 44-о място в спринта на 10 км от Световната купа по биатлон

България зае 15-о място в смесената щафета на Световното по биатлон в Поклюка, Норвегия взе златото

biatlonАнтон Синапов завърши на 44-о място в спринта на 10 км от Световната купа по биатлон, която се провежда в Нове Место (Чехия) :

Антон Синапов направи една грешка във втората стрелба и намери място в топ 50 ,което му осигури място в преследването в събота. Синапов финишира с изоставане от 1:48.3 минута след победителя Кентен Фийон Майе. Останалите трима български представители останаха назад в класилането. Димитър Герджиков завърши 81-и с три грешки в стрелбата, а най-добрият ни биатлонист Владимир Илиев е 82-и с пет пропуска на огневия рубеж. Четвъртият българин в надпреварата Благой Тодев не завърши състезанието. Французинът Кентен Фийон Майе записа първата си победа в спринт за Световната купа. Той стреля без грешка и финишира за време 22:07.2 минути. Втори остана норвежецът Тарей Бьо също с чиста стрелба, на 11,3 секунди от победителя, а трети се нареди Лукас Хофер от Италия, без грешка в стрелба и изоставане 14,8 секунди. Носителят на Кристалния глобус за последните два сезона Йоханес Тингес Бьо от Норвегия пропусна две мишени още в първата стрелба и финишира девети с пасив от 37 секунди.   Бьо продължава да води в генералното класиране за Световната купа след 22 старта, пред Стурла Холм Лагрейд и Тарей Бьо. Владимир Илиев е 49-и в подреждането, а Димитър Герджиков – 94-и.