Информационен център на Министерство на oтбраната

Ейбар – Виляреал   1 : 3

vilqrealВиляреал наруши серията си от две поредни загуби в испанското футболно първенство с победа с 3:1 срещу застрашения от изпадане Ейбар. "Жълтата подводница" е на седмо място с 40 точки и на осем от местата в Шампионската лига. Виляреал поведе още в първата минута чрез Мой Гомес и Карлос Бака увеличи преднината на гостите в 34-та минута, а Естебан Бурхос пропусна дузпа за Ейбар три преди края на полувремето. Серхи Енрих все пак върна едно попадение за домакините в 55-та минута и получи огромен подарък от червен картон на Етиен Капуе, но финалният шурм даде обратен резултат. Педраса, заменил първия голмайстор Гомес, бе точен за 3:1 в 87-та минута. Загубата остави Ейбар на предпоследно място с две точки над опашкаря Уеска и две зад първия над чертата на изпадащите Елче.