Информационен център на Министерство на oтбраната

Реал (Мадрид) и Манчестър Сити се класираха за четвъртфиналите в Шампионската лига

real madridРеал (Мадрид) и Манчестър Сити се класираха с лекота за четвъртфиналите в Шампионската лига след победи над съперниците си. В Мадрид „Кралете“ постигнаха успех с 3:1 над Аталанта и след общ резултат от двата мача 4:1 продължават битката за трофея

Испанците се възползваха от груба грешка в защитата на гостите и в 34-та минута Карим Бензема реализира отблизо след подаване на Модрич. Италианците имаха няколко изгодни положения, а най-дискусионната ситуация в мача бе в 44 минута и 59 секунда на първото полувреме. Тогава реферът свири края на първото полувреме, при положение, че Луис Муриел бе изведен сам срещу Куртоа. Промяна в резултата нямаше до 60-та минута, когато Винисиус бе спънат в наказателното поле на Аталанта, а Серхио Рамос реализира отсъдената дузпа.

Италианците намалиха след прекрасно изпълнение на Луис Муриел от свободен удар в 83-та минута на мача, а две по-късно резервата Марко Асенсио довърши Аталанта с трети гол.

По този начин „кралския клуб“ отново е сред най-добрите 8 в най-престижния европейски клубен турнир, след като при предишните две издания отпадаше в тази фаза съответно от Аякс и Манчестър Сити.