Информационен център на Министерство на oтбраната

Славия на полуфинал, изхвърли Левски от турнира за Купата на България

SLAVIAСлавия победи Левски с 2:1 в драматичен мач от 1/4 финалите на турнира за Купата на България, игран на стадиона на "белите" в квартал "Овча Купел". Така Славия се присъедини към отборите на Арда и Лудогорец, които вече си гарантираха място сред най-добрите четири в турнира

Калоян Кръстев отбеляза гол минута преди края на редовното време с което Славия победи Левски с 2:1 като домакин.

Мачът на стадиона в "Овча Купел" започна с две опасности за домакините. Още в петата минута бе създадена най-добрата ситуация за първата част, след като Андреа Христов спечели висока топка около дузпата и стреля с глава, но ударът му премина покрай вратата на Левски. В 12-та минута и  Димитър Рангелов стреля неточно от голова ситуация.

Левски също имаше два шанса за гол през първото полувреме. Светослав Вуцов отрази удар на Здравко Димитров в 23-та минута, а малко по-късно стражът на "белите" увисна при центриране, но Ивайло Найденов бе неточен.

Всичко по-интересно в двубоя се случи през второто полувреме.

Славия поведе в резултата с гол на Питър Макрилос в 77-ата минута. Марин Петков с далечен изстрел възстанови равенството в 86-ата минута, но само 120 секунди по-късно домакините стигнаха до победния гол, автор на който стана Калоян Кръстев.

Футболистите на Александър Тарханов  успяха да задържат предимството си и се класираха на полуфиналите за Купата на България.

"Сините" нямаха време за реакция и в крайна сметка загубиха мача, който бе определян от мнозина като най-важния за сезона за Левски, който вече загуби шансовете си за трофей.

Така до момента за полефиналите на турнира се класираха отборите на Лудогорец, Славия и Арда.