Информационен център на Министерство на oтбраната

Челси на четвъртфинал в Шампионската лига след като победи с 2:0 Атлетико

chelsiОтборите на Челси и Байерн Мюнхен оформиха 1/4-финалистите в Шампионската лига. Челси спечели с 2:0 срещу Атлетико Мадрид в осминафиналния мач реванш на „Стамфорд Бридж“, а Байерн Мюнхен победи с 2:1 Лацио

Челси се класира за 1/4-финалите на Шампионска лига, след като надигра и в реванша Атлетико Мадрид с 2:0. „Сините“ влязоха в двубоя след минимален успех в Букурещ – 1:0, след ефектното попадение на Оливие Жиру.

Двубоят започна равностойно, като Челси бе малко по-активен и пресиращ съперника от Испания. Усилията на домакините бяха възнаградени в 34-та минута след чудесна контраатака. Тимо Вернер подаде на Хаким Зиеш, който бе точен във вратата на „дюшекчиите“.

До почивката нов гол не падна.

През второто полувреме Диего Симеоне вкара на терена Муса Дембеле и изкара Луис Суарес.

В 81-ата минута при последвалия корнер Стефан Савич бе изгонен пресилено с директен червен картон за удар без топка в областта на гърдите на Рюдигер. Феликс можеше да изравни, но Менди се прояви решително, а в четвъртата минута на добавеното време бразилецът Емерсон сложи точка на спора с попадение за крайното 2:0 в полза на Челси.

Така, след две победи и общ резултат 3:0 играчите на Томас Тухел са на четвъртфинал в Шампионската лига за първи път от седем години насам.