ЦСКА е последният полуфиналист в турнира за Купата на България след победа с 4:0 над Ботев Враца

ЦСКА-София елиминира ирландския Сейнт Патрикс

cska_sofiaЦСКА-София срещу Лудогорец е дербито в полуфиналите от турнира за Купата на България. Жребият определи другата двойка да е Арда (Кърджали) срещу Славия. Първите мачове са на 6 и 7 април, а реваншите на 13 и 14 април. Финалът ще се състои на 19-и май

ЦСКА се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България след категорична победа с 4:0 над Ботев Враца. Новото попълнение Жорди Кайседо блесна с хеттрик за успеха, а един гол добави Бисмарк Чарлс.

Кайседо откри резултата в 11-а минута, след подаване на французина Тибо Вион.

В последвала атака Брадли Мазику бе повален в наказателното поле на Ботев Враца и реферът Георги Николов посочи бялата точка.  При изпълнението на дузпата Кайседо отново бе точен за 2:0, а своя хеттрик той оформи в 75-а минута. След грешка на гостите в средата на терена новото попълнение на ЦСКА Мено Кох напредна с топката и подаде на непокрития Кайседо, който не сбърка и вкара за 3:0.

Резервата Бисмарк Чарлс оформи крайното 4:0 в 78-а минута с втория си гол с екипа на ЦСКА.