Информационен център на Министерство на oтбраната

Ясна е програмата за Световната купа по художествена гимнастика от петък до неделя в София

638-397-ansambyl-hudozhestvena-gimnastikaСветовната купа по художествена гимнастика започва този петък в столичната зала "Арена Армеец" . Състезанието ще се проведе без публика заради пандемията от коронавирус.

България ще бъде представена при жени индивидуално от Боряна Калейн и Катрин Тасева, както и от ансамбъл жени в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова.

Днес са подиум тренировките на всички отбори, а тази на България е от 16.30 до 17.00 часа.

В петък състезанието започва в 10.00 часа с квалиффикациите при жени индивидуално на обръч и топка.  Боряна Калейн и Катрин Тасева са в първия поток .

Вечерта от 18.30 до 19.40 часа са квалификациите при  ансамблите на композицията с 5 топки.  България е в поток В.

В събота надпреварата започва в 10.00 с квалификации индивидуално на бухалки и лента. , а от 18.00 ансамблите ще играят втората си композиция с 3 обръча и 2 чифта бухалки.

Веднага след това в 19.10 часа ще се състоят  награждаванията в многобоя при жени индивидуално и при ансамблите.

В неделния ден са всички финали които ще стартират в 12.35 часа и ще приключат в 16.45.

Програма на Световната купа:

26 март (петък):

10.00 – 17.20 часа: квалификации индивидуално (обръч и топка)

Боряна Калейн и Катрин Тасева са в поток А от 10.00 часа

18.00 – 18.20 часа: церемония по откриването

18.30 – 19.40 часа: квалификации ансамбли (5 топки) България е в поток В

27 март (събота):

10.00 – 17.15 часа: квалификации индивидуално (бухалки и лента)

Боряна Калейн и Катрин Тасева играят от 11.45 часа

18.00 – 19.05 часа: квалификации ансамбли (3 обръча и 2 чифта бухалки)

19.10 часа: награждаване многобой (индивидуално и ансамбли)

28 март (неделя):

Финали на отделните уреди индивидуално и ансамбли:

12.35 – 13.07 часа: финал обръч

13.15 – 13.47 часа: финал топка

13.55 – 14.35 часа: ансамбли финал с 5 топки

14.45 – 15.20 часа: финал бухалки

15.25 – 18.00 часа: финал лента

16.05 – 16.45 часа: ансамбли – финал 3 обръча и 2 чифта бухалки

Виж Още

БЪДИ ВОЙНИК

Последни Новини

Вестник Българска Армия

Руслан Мъйнов – Драва

Архив

Scroll to Top