Информационен център на Министерство на oтбраната

Балкан приключи историческото си представяне във ФИБА Къп

basketbolОтборът на Балкан (Ботевград) не успя да се справи с гигантското предизвикателство в лицето на руския Парма (Перм).

Ботевградчани отпаднаха на четвъртфиналите на ФИБА Къп, след като допуснаха поражение от руския тим с крайното 62:84 в зала "Арена Ботевград".

С успеха Парма се класира за Финалната четворка на втория по сила турнир на ФИБА, след като спечели "балона" в Ботевград.

Преди това руснаците надиграха Рилски спортист с 90:61 на осминафиналите с което си осигуриха директен сблъсък с Балкан за място сред четирите най-добри.

На Финалната четворка Парма ще има за съперник победителя от двойката Ираклис и Ирони Нес Циона. Останалите два тима, които ще се борят за достигане на финалната фаза са румънският Орадя и полският Остров.

Ботевградчани направиха чудесно представяне в тазгодишното издание на ФИБА Къп. Тимът достигна до историческото си първо класиране на четвъртфинал в турнира, като освен това се превърна и в единствения български тим, правил нещо подобно в историята на провеждането на втория по сила баскетболен турнир.