Тенис турнир Маями: Мъже

медведев

Водачът в схемата на Мастърс 1000 тенис турнира в Маями Даниил Медведев за първи път в кариерата си стигна до четвъртфинал. Руснакът отстрани Франсис Тиафо от Съединените щати с 6:4, 6:3 след час и половина игра. Така вторият в световната ранглиста записа 17-а победа от 19 мача тази година. Медведев, който преди два дни се пребори с крампите, за да се наложи над Алексей Попирин, сега спечели лесно, като завърши с 24 печеливши удари. Следващият съперник на 23-годишния московчанин е Роберто Баутиста Агут. Испанецът отрази мачбол и победи американеца Джон Иснър с 6:3, 4:6, 7:6(7).

20-годишният Себастиан Корда стигна първи четвъртфинал в турнир от сериите Мастърс 1000, като записа и първа победа над тенисист от топ 10. Американецът надделя над петия поставен и девети в ранглистата Диего Шварцман от Аржентина с 6:3, 4:6, 7:5 след повече от 2 часа и половина на корта. В заключителния сет Корда направи ранен пробив и при 5:4 сервираше за победата. Той стигна до мачпойнт, но нервите го подведоха и Шварцман върна брейка. Веднага след това обаче Себастиан проби отново и после затвори двубоя с гейм на нула. Синът на бившия №2 в света Петър Корда очаква Андрей Рубльов в следващия кръг. Руснакът се справи с Марин Чилич с 6:4, 6:4.