Барти и Андрееску ще определят шампионката в Маями

Открито първенство на Австралия по тенис – осминафинали при жените

ashli_barti_tenisСветовната №1 Ашли Барти от Австралия и канадката Бианка Андрееску се класираха за финала на WTA1000 тенис турнира в Маями, щата Флорида. В изключително драматичен двубой осмата поставена Андрееску успя да се наложи над гъркинята Мария Сакари със 7:6(7), 3:6, :76(4) след 2:46 часа игра. Първата част беше решена в тайбрек. В него Сакари имаше на два пъти сетбол, но в крайна сметка Андрееску спечели. В следващия канадката поведе с 3:1, но съперничката ѝ спечели пет поредни гейма, за да изравни сетовете. В третата част Сакари сервираше за сета при 6:5, но пробивът беше върнат на нула. В тайбрека канадката поведе с 6:2 точки и реализира третия си мачбол. Преди това защитаващата титлата си Барти победи рутинно четвъртата в схемата Елина Свитолина с 6:3, 6:3 за по-малко от час и половина.