Байерн – ПСЖ 2 : 3

Пари Сен Жермен с титлата във Франция

ПСЖ победи с 3:2 срещу Байерн на „Алианц Арена“ в зрелищен първи полуфинал от Шампионската лига. По този начин французите взеха частичен реванш за загубата на финала в същия турнир, игран само преди седем  месеца. Тогава в Лисабон баварците победиха с 1:0. Освен това гостите прекъснаха серията на Байерн от 8 поредни домакински успеха турнира, продължила две години. Падна и друго постижение на германците – 19 последователни мача без поражение в Лигата – 18 победи и едно реми. Още в 3-ата минута Чупо-Мотинг уцели напречната след удар с глава. В ответната атака Неймар пусна встрани от себе си към Мбапе, който стреля много мощно и топката мина между краката на Нойер – 0:1. Гол на Дракслер в 12-ата беше отменен заради засада. В 28-ата минута гостите стигнаха до втори гол. Неймар се отличи с нова асистенция. Бразилецът намери своя сънародник Маркиньос, който овладя топката и хладнокръвно завърши – 0:2. Байрн успя да въррне едно попадение до почивката. В 37-ата минута Павар центрира отдясно и Чупо-Мотинг прати топката във вратата на ПСЖ. Секунди преди изтичането на час игра записващият много добър сезон Томас Мюлер се извиси при центриране на Джошуа Кимих и засече майсторски с глава, пращайки топката в долния ляв ъгъл – 2:2! Байерн тъкмо надушваше обрата и в 68-ата минута блесна индивидуалната класа на Мбапе. Той напредна и много хитро промуши топката между краката на Джером Боатенг, намирайки долния лъв ъгъл – 2:3. От Байерн имаха претенции за дузпа при играта с ръка на Андер Ерера в 89-ата минута, но испанският рефер Лаос отсъди корнер.