Гранада – Манчестър Юнайтед 0 : 2

Манчестър Юнайтед – Йънг Бойс   1 : 0

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 като гост испанския Гранада в първи мач от четвъртфиналите на Лига Европа. Маркъс Рашфорд даде аванс за тима си, с което стана първият играч след Уейн Рууни с над 20 гола за „Червените дяволи“ в два последователни сезона. Дотук през кампанията английският национал вече има 22 попадения. В края Бруно Фернандеш вкара от дузпа и удвои аванса на тима си. Първото полувреме беше равностойно, като най-интересното в началните минути бе нахлуването на гол мъж на терена. Постепенно гостите поеха инициативата и в 31-та минута поведоха в резултата. Хари Магуайър изведе Маркъс Рашфорд зад защитата на домакините с великолепен далечен пас, а нападателят мушна топката покрай вратаря за 1:0. След почивката „Червените дяволи“ не позволиха на противника си да създаде чисти положения пред вратата на Давид Де Хеа. В края на срещата пък Бруно Фернандеш реализира дузпа и даде още по-солиден аванс за Манчестър Юнайтед преди реванша на „Олд Трафорд“ след седмица. В него участие заради натрупани картони няма да вземат Хари Магуайър, Люк Шоу и Скот Мактоминей.