Черно море – Левски 0 : 0

Черно море – Левски   0 : 0

Отборите на Черно море и Левски изиграха много интересен двубой от 23-ия кръг на efbet Лига. Мачът на стадион “Тича” във Варна завърши 0:0, но основната причината за това е на вратарят на домакините Георги Георгиев, който през първата част цели четири пъти спря гостите пред гола. Бившият страж на столичани спря два пъти Бари и Мартин Петков, когато останаха очи в очи с него, а също така още при два удара на Бари показа добър рефлекс. Домакините също имаха отлична възможност преди почивката, която Родриго пропиля. Последните минути “моряците” играха и с човек по-малко, тъй като капитанът Даниел Димов бе изгонен в 83-ата минута. Опитният играч получи два жълти картона в рамките на 60 секунди, което спря устрема на Черно море да търси победата в последните минути и да запише историческите две победи над Левски в един сезон от елита на България. Както е известно, през есента с човек по-малко момчетата на Илиан Илиев обърнаха 26-кратните шампиони с 2:1 на “Герена”. “Сините” останаха без поражение през тази пролет в шампионата, като с актив от 28 точки са на осмо място преди тежките мачове с Лудогорец, Локомотив (Пловдив) и ЦСКА-София. За “Моряците” равенството е второ поредно в първенството, което ги одалечи от шестата позиция. Варненци са с 30 точки, докато директният им конкурент за първата шестица ЦСКА 1948 има четири повече, а в следващия кръг двата тима излизат на “Васил Левски” в пряк двубой.