Манчестър Сити се класира за полуфиналите в Шампионската лига, след втори успех с 2:1 над Борусия (Дортмунд)

Челси – Манчестър Сити   1 : 3

Отборът на Манчестър Сити се класира за втори път в историята си след 2016 година на полуфиналите в Шампионската лига, след като в реванша постигна успех с 2:1 над Борусия (Дортмунд). Следващият съперник ще бъде Пари Сен Жермен, който детронира Байерн Мюнхен.

В Дортмунд домакините откриха в 15-ата минута с попадение на Джуд Белингам, което ги правеше краен победител в този сблъсък. Футболистите на Пеп Гуардиола стигнаха до пълен обрат след почивката и не оставиха съмнения в превъзходството си. В 55-ата минута съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Емре Джан. Рияд Марез бе категоричен от бялата точка и изравни резултата. В 75-ата минута Фил Фодън направи 2:1 с удар от границата на наказателното поле.

Така Манчестър Сити се класира за полуфиналите в Шампионската лига, където ще срещне Пари Сен Жермен.