Ясни са полуфиналистите в Лига Европа

Барселона ще играе с Айнтрахт Франкфурт в четвъртфиналите на Лига Европа, Уест Хям среща Олимпик Лион

Изиграха се реваншите от четвъртфиналите на Лига Европа и вече са ясни отборите, които продължават напред.

Манчестър Юнайтед, Арсенал, Виляреал и Рома ще спорят за място на финала.

Манчестър Юнайтед и Арсенал се класираха за полуфиналите на Лига Европа. „Червените дяволи“ довършиха започнатото срещу испанския Гранада и след 2:0 в първата среща тази вечер на „Олд Трафорд“ стигнаха до нов успех – отново с 2:0.

Единсон Кавани, който донесе успеха с 3:1 над Тотнъм през уикенда с два гола, затвърди страхотната си форма, като вкара още в 6-та минута след подаване на Пол Погба. В добавеното време на срещата Хесус Вайехо си отбеляза автогол.

Другият английски тим в топ 4 на турнира Арсенал не срещна трудности в гостуването си на Славия (Прага) за успеха с 4:0. Лондончани допуснаха изравнителен гол в добавеното време на първия мач за 1:1, но тази вечер свършиха работата си още през първото полувреме с голове на Никола Пепе (18), Александър Лаказет (21-дузпа) и Букайо Сака (24). Попадения на младия Емил Смит Роу в 14-та минута пък бе отменен заради засада. През второто полувреме Лаказет се разписа още веднъж в 77-та минута.

В останалите мачове Виляреал надигра с 2:1 Динамо (Загреб) и след 3:1 общ резултат от двата мача също продължава напред. Пако Алкасер (36) и Жерард Морено (43) дадоха аванс за „жълтата подводница, а Мислав Оршич намали за хърватите в 74-та минута.

Най-интересният мач за вечерта бе в Рим, където местният Рома посрещна Аякс след победата с 2:1 в Амстердам. „Вълците“ изпитаха доста трудности, но все пак стигнаха до равенството 1:1 и се класираха за полуфиналите. Нидерландците поведоха с гол на младока Брайън Броби в 49-та минута, а седем по-късно гол на Душан Тадич бе отменен след намеса на ВАР. Голмайсторът на Рома Един Джеко изравни в 72-та минута.

Двойките за полуфиналите са Виляреал – Арсенал и Манчестър Юнайтед – Рома. Първите мачове са на 29 април, а реваншите седмица по-късно.