Наполи сложи край на серията на Интер от 11 поредни победи в Калчото

Наполи завърши 1:1 срещу гостуващия Интер в среща от  италианското футболно първенство.

Това сложи край на серията от 11 поредни победи в Серия  „А“ на „черно-сините“ от Милано, които остават на върха в класирането със 75 точки, с 9 повече от втория Милан.

Наполи пък прекъсна поредица от шест успеха като домакин и остана пети с 60 точки.

Двубоят започна оспорвано, като в 36-ата минута Наполи поведе след автогол. Лоренцо Инсиние се измъкна в ляво в пеналта и пусна пас по тревата в малкия пеналт. Вратарят Самир Ханданович нямаше проблеми да улови, но позволи топката да рикошира от ръцете му и да влезе в мрежата.

Кристиан Ериксен вкара изравнителното попадение за крайното 1:1 в 55-ата минута.

В другата среща от 31-ия кръг на Серия „А“ Торино нанесе съкрушителен удар по амбициите на Рома за класиране в топ 4, след като победи с 3:1 „вълците“.