Локомотив (Пловдив) – Левски 1 : 0

Преди Локомотив Пд – Спартак (Търнава)

Тимът на Локомотив (Пловдив) надви с 1:0 Левски в дербито от 25-ия кръг в efbet Лига. Попадението бе дело на Кристиан Илич в 49-ата минута. По този начин пловдивчани продължиха положителната си серия в шампионата и срещу “сините”, а също така се приближиха на шест точки от шампиона Лудогорец. След четвъртия пореден успех в елита “смърфовете” имат вече актив от 52 точки, като запазиха и преднаната си от пет точки пред третия ЦСКА-София. Тъжният сезон за “сините” продължи с 11-ата загуба в кампанията, която идва след 11-ия мач, в който столичани не се разписват и трети поред след продажбата на Найджъл Робърта. Освен това 26-кратните шампионите в осми пореден мач за първенство и общо девети, не успяват да спечелят на “Лаута”, където си тръгнаха запоследно с трите точки през 2015 година.