Ювентус – Парма 3 : 1

Два гола на крайния защитник Алекс Сандро помогнаха на Ювентус да спечели с 3:1 у дома срещу Парма в среща от 32-ия кръг на Серия А. С този успех, както и заради поражението на Милан по-рано от Сасуоло, Старата госпожа събра 65 точки и се доближи на 1 от 2-ото място. На Ювентус Стейдиъм борещият се за оцеляването си Парма откри шокиращо резултата с изстрел по земята от фаул на Гастон Бругман в 25-ата минута. Срещата бележи и завръщането на Кристиано Роналдо в игра, който обаче не успя да се разпише този път. Но две минути преди края на първото полувреме Алекс Сандро изравни с чудесен мощен изстрел с левия крак, след като друг защитник- Матайс де Лихт му подаде. Бразилецът обърна развоя на мача две минути след началото на второто полувреме, засичайки подаване на Хуан Куадрадо. Де Лихт вкара с глава за 3:1 в 68-ата минута след нова асистенция на Куадрадо. Лидерът Интер (Милано) си тръгна само с точка от гостуването на Специя, след като завърши 1:1, но има 76 точки и води с 10 пред росонерите и 11 пред Юве. Българският национал Андрей Гълъбинов влезе в 62-ата минута за Специя при 1:1, заемайки мястото на Рикардо Пиколи. Домакините от Специя откриха резултата още в 12-ата минута, когато Диего Фариас вкара от ъгъла на наказателното поле с мощен удар. Българският защитник Валентин Антов остана на пейката за Болоня, който се задоволи само с 1:1 с Торино у дома. За гостите точката осигури Рикардо Мандрагора в 58-ата минута, след като Муса Бароу беше открил за Болоня в 25-ата след подаване на Роберто Сориано.