Лацио победи Милан с 3:0 и се върна в битката за топ 4

Лацио победи Милан с 3:0 на „Олимпико“ и се върна в битката за топ 4. Хоакин Кореа се разписа на два пъти във втората и 51-ата минути преди Чиро Имобиле да оформи крайния резултат. Имобиле удари греда преди да вкара 18-ия си гол в Серия А за този сезон в 87-ата минута. С този успех Лацио записа десета поредна домакинска победа в първенството за трети път в историята си.

Римляните се доближиха до местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Те изостават на 5 точки от Милан, Наполи и Ювентус, които имат по 66 точки. „Орлите“ обаче са изиграли мач по-малко. „Росонерите“ са с по-лоша голова разлика от Юве и Наполи, но първият показател за крайното класиране са директните сблъсъци, които ще бъдат отразени в края на сезона.