Наполи победи с 2:0 като гост Торино и се изравни с Ювентус и Милан в битката за 3-о място в серия А

Наполи се възползва от грешката на Ювентус и влезе в четворката за сметка на „бианконерите“. Тимът на Дженаро Гатузо спечели с 2:0 гостуването си на Торино. Неаполитанци решиха мача много рано, тъй като водеха с два гола още в 13-ата минута. Тиемуе Бакайоко откри резултата в 11-ата минута, а секунди по-късно Виктор Осимен удвои аванса на гостите. Наполи можеше да спечели и с по-голям резултат. Лоренцо Инсиние удари греда малко преди края, а в 86-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Роландо Мандрагода получи втори жълт картон.

След този успех Наполи се изравни по точки с Ювентус и Милан, но е с по-добра голова разлика от „бианконерите“, а в директните двубои двата отбора си размениха по една победа, и заема четвърто място, а отборът на Андреа Пирло е пети и ще трябва да се бори със зъби и нокти до края на сезона, за да си осигури участие в Шампионската лига през следващия сезон.