Реал Мадрид – Севиля 2 : 2

Реал Мадрид – Жирона   4 : 2

С гол на Еден Азар дълбоко в добавеното време на мача Реал Мадрид се спаси от загуба и стигна до равенство 2:2 при домакинството си на Севиля в най-интересния мач от 35-ия кръг на испанската Ла Лига. По този начин подреждането на върха в класирането остана непроменено, след като в събота другите два отбора в четворката – Барселона и Атлетико Мадрид, завършиха 2:2 в Каталуния. Битката за титлата обаче остава напълно отворена, като три кръга преди края Атлетико е лидер със 77 точки, пред Барселона и Реал с по 75 и Севиля със 71 точки. На стадион „Алфредо ди Стефано“ в Мадрид Севиля на два пъти повеждаше в резултата, но не успя да удържи аванса си, за да влезе с пълна сила в борбата за най-важния трофей в Испания. Фернандо даде аванс на гостите в 22-рата минута, но Марко Асенсио изравни за Реал в 67-мата минута. Иван Ракитич върна преднината на андалусийци в 78-мата минута от дузпа, но в четвъртата минута на продължението Азар спаси домакините с един от редките си голове за Реал.